Czy biuro podróży może zmienić hotel?

Organizacja wakacji zawsze wiąże się z niemałym stresem. Bez względu na to, czy zdecydujemy się przygotować się do wakacji kompletnie sami, czy skorzystamy z biura podróży, czeka nas dopilnowywanie drobiazgów, terminów, pakowania. Który z tych sposobów wiąże się jednak z mniejszymi nerwami? Na co lepiej się zdecydować? Spróbujemy pokrótce odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto wybrać biuro podróży, a kiedy samodzielną organizację wyjazdu.

Z biurem podróży — kompleksowo i priorytetowo

Za wybraniem oferty biura podróży przemawia przede wszystkim kompleksowość większości ofert. Wybierając biurowy wariant wakacji, nie musimy martwić się ani o dojazd, ani o wyżywienie czy negocjacje ceny hotelowej. To forma wakacji dla tych, którzy przy jednej wizycie chcą ustalić wszystkie szczegóły. Biura, przez skalę ich działań, mogą też często liczyć na o wiele atrakcyjniejszą cenę hotelową niż „zwykły śmiertelnik”. Oznacza to, że organizując wakacje samodzielnie, za pobyt w pensjonacie o wysokim standardzie, zapłacimy znacznie więcej niż w przypadku, gdy koszty pokrywa biuro podróży. Dodatkowo zyskujemy też opiekę rezydenta, który porozumiewa się w naszym języku i możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. To dobra opcja dla tych, którzy nie mają czasu na wielomiesięczne organizowanie wakacyjnego wyjazdu.

Palcem po mapie! Dla kogo wycieczki organizowane samodzielne?

Organizację wakacji we własnym zakresie polecamy tym, którzy liczą na nieco większe emocje podczas urlopu niż zwiedzanie klasycznych i oklepanych atrakcji. O wiele łatwiej jest poznać prawdziwą kulturę, kuchnię czy obyczaje kraju, który odwiedzamy, gdy wszystko zorganizujemy samodzielnie. Sposób polecamy też tym, którzy nie boją się poznawać nowych ludzi. Chcąc oszczędzić na noclegach, mogą oni na przykład skorzystać z coraz popularniejszych ofert b’n’b. Podróżując samodzielnie, nie musimy też dostosowywać się do programu wycieczek, zatem zdecydujmy się na tę opcję, gdy chcemy zwiedzić nieznane zakątki i nietuzinkowe atrakcje!

5 thoughts on “Czy biuro podróży może zmienić hotel?

  1. Z uwagi na to, że podróżujemy z przyjaciółmi i nie mamy jeszcze swoich rodzin – robimy to zupełnie na własną rękę – tyle wspomnień ile mamy w sobie – nikt nam tego nie odbierze. Nie rezygnujemy z najdalszych zakątków. Najbliższym naszym celem jest Kuba. Są wśród nas też osoby, które mają swoje biznesy – one też znajdują czas i środki na wspólne wyjazdy. Te wyjazdy są naszą inspiracją.

  2. W Polsce, wyjazdy możemy zorganizować sobie sami. Jest tyle uroczych miejsc, więc ja zachęcam aby zacząć od tych miejsc, które są tak blisko nas. Dolny Śląsk jest niczym nieodkryty ląd – a zarazem jest tak blisko…

  3. Blisko siebie też mamy super wydarzenia. Uwielbiam targi i wiele innych imprez na warszawskich stadionach. Nie wszyscy muszą wyjeżdżać, niektórzy lubią i czują się dobrze w Stolicy – to im wystarczy. Też czują się szczęśliwi i ja to rozumiem.

  4. Niektórzy tak jak ja nie mają takich dylematów – czy wakacje z biurem podróży czy samemu wybrać się na wakacje? Czeka mnie remont mieszkania i wykorzystuje czas letni na odnowienie swojego gniazdka:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code