Czy jeansy się rozciągają?

Czy jeansy się rozciągają?

Zakupy przez Internet znacznie różnią się od tych stacjonarnych. Nie możemy dotknąć ubrania, poczuć jego faktury i sprawdzić, jak będzie zachowywało się na ciele. Podczas wyboru odpowiedniego rozmiaru jeansów męskich duże znacznie ma to, czy spodnie będą się rozciągać. Istnieje jakiś sposób, aby dowiedzieć się tego jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji? Oczywiście! Podpowiadamy, jak to zrobić.

Z czego robione są jeansy męskie?

Jeans to tkanina wykonana z bawełny. Zazwyczaj jest ona zabarwiana na niebiesko, jednak nie jest to regułą. Na sklepowych półkach często możemy zobaczyć czarne jeansy męskie czy też modele w nieco bardziej odważnych kolorach. Jeśli spodnie zostały wykonane w stu procentach z bawełny, wówczas nie ma możliwości, aby się rozciągały. To włókno nie jest elastyczne, a ubrania z niego wykonane, są sztywne. Dlatego też przed zakupem wymarzonej pary należy dokładnie sprawdzić metkę ze składem i w razie wątpliwości wybrać większy rozmiar.

Z czego robione są jeansy
Z czego robione są jeansy

Czy jeansy męskie mogą się rozciągać?

Zdecydowanie tak, ale tylko wtedy, jeśli nie są w całości wykonane z bawełny. Dodatkiem, który powoduje, że spodnie stają się rozciągliwe, jest elastan. Na metce ze składem zazwyczaj możemy znaleźć kilka procent tego włókna, które odpowiada za elastyczność tkaniny. Co ciekawe, dodaje się go nie tylko do bawełny, ale także m.in. poliestru. Zazwyczaj modele wzbogacane o elastan opisane są nazwą „jeansy męskie slim„, ale należy pamiętać, że nie jest to regułą.

Podsumowując:

  • jeansy męskie wykonane w 100% z bawełny nie są elastyczne;
  • jeansy męskie z dodatkiem elastanu rozciągają się.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code