Jak napełnić powietrzem opony?

Jak napełnić powietrzem opony?

Jeśli Twoje opony wydają się być niskie, sprawdź ciśnienie i zanotuj, że są niedopompowane. Następnie jedź do lokalnej stacji benzynowej i dodaj powietrza. To proste, ale upewnij się, że masz przy sobie resztę (zazwyczaj ćwierćdolarówki) do dystrybutora powietrza. (Zapomnij o tym, że na wielu stacjach jest to „tak samo bezpłatne jak powietrze” – na pewno nie jest!)

Wykonaj poniższe kroki, aby dodać powietrza do opon:

  1. Zaparkuj swój pojazd przy dystrybutorze powietrza. Musisz dotrzeć do wszystkich czterech opon za pomocą węża powietrza.
  2. Zdejmij kapturek z zaworu opony na pierwszej oponie.
  3. Sprawdź ciśnienie powietrza w oponie za pomocą manometru do opon. Na wielu stacjach benzynowych mierniki ciśnienia powietrza są niedokładne. Ciśnienie będzie się zwiększać, ponieważ jazda powoduje nagrzewanie się opon i rozszerzanie się powietrza w ich wnętrzu. Aby uniknąć przepełnienia opony, bez względu na to, co wskazuje drugi odczyt, należy dodać tylko taką samą ilość powietrza, jakiej brakowało przed wyjazdem na stację.
  4. Do dodawania powietrza należy używać węża pneumatycznego w krótkich seriach. Za każdym razem należy sprawdzić ciśnienie za pomocą manometru do opon. Jeśli dodasz zbyt dużo powietrza, wypuść je, wciskając sworzeń na zaworze opony z tyłu dyszy węża powietrza lub małym pokrętłem z tyłu zaokrąglonego końca miernika opon.
  5. Ciśnienie należy sprawdzać aż do momentu, gdy będzie ono prawidłowe. Nie zniechęcaj się, jeśli musisz nadal regulować ciśnienie powietrza. Nikt nie uderzył go po raz pierwszy w głowę!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code