Jak powinna wyglądać recepcja hotelowa?

Czy wchodząc do jakiegokolwiek pomieszczenia, w którym jesteście po raz pierwszy zwracacie uwagę na takie rzeczy, jak wystrój? Oczywiście, że tak. Nawet, jeżeli ktoś powie, że nie bo nie ma czasu, bo się spieszy, bo cokolwiek, to jednak zawsze kątem oka rzuci na to, jak wyglądają meble, czy jest tu schludnie, czysto. Czy jest profesjonalnie?

I tak właśnie powinna wyglądać każda recepcja hotelowa, gdzie doceniany jest klient – profesjonalnie. Tak można by to w skrócie określić. Dlaczego? Otóż klient widząc, że jest wszędzie czysto i pięknie, gdzie meble są dobrane według najnowszych standardów, gdzie wszystko ma ręce i nogi, będzie wiedział, że ma do czynienia z ludźmi, którzy dbają o innych. Skoro ktoś nie umie zadbać o swoje otoczenie,, to jak zadba o innych.

Wejście do recepcji powinno być duże. W końcu klient wchodzący z walizką nie może utknąć w drzwiach. W samej recepcji powinien znajdować się kontuar. Jego wielkość zależna jest dokładnie od miejsca, jakim dysponujecie. Może znajdować się na środku, jak również pod ścianą. Przy recepcji powinna wisieć szafka, gdzie można oddawać kluczyki. Przy takim kontuarze lub w bliskiej odległości mogą stać fotele i stolik, gdzie goście mogą oczekiwać na swoje pokoje lub po prostu spędzać wolny czas. Ilość takich stolików zależna jest również od wielkości recepcji.

Na ziemi warto położyć jakiś miękki dywan, dzięki czemu gościom będzie się po nim wygodnie spacerowało. Jednak niech to nie będzie jakiś dywan z wielkim włosem, tylko najlepiej dobrej i solidnej jakości wykładzina w stonowanych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code