Naprawa i wymiana zawieszenia samochodowego. Najczęstsze przyczyny awarii, kiedy warto wymienić, gdzie kupić części?

Naprawa i wymiana zawieszenia samochodowego. Najczęstsze przyczyny awarii, kiedy warto wymienić, gdzie kupić części?

Dzięki bieżącym serwisom możemy uniknąć nagłej awarii uniemożliwiającej poruszanie się samochodem, a także zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Bieżący serwis nie polega jedynie na wymianie oleju oraz filtrów. Podczas przeglądu stanu samochodu warto zwrócić uwagę również na układ zawieszenia naszego samochodu, gdyż to od jego prawidłowego działania zależy komfort jazdy naszym samochodem. Kiedy dokonać naprawy lub wymiany zawieszenia samochodowego, jakie są najczęstsze przyczyny awarii i gdzie kupić części? – piszemy o tym w artykule.

Awaria układu zawieszenia. Jak ją rozpoznać? Na co wpływa?

Awaria układu zawieszenia. Jak ją rozpoznać? Na co wpływa?
Awaria układu zawieszenia. Jak ją rozpoznać? Na co wpływa?

Na układ zawieszenia samochodowego składa się wiele elementów wzajemnie ze sobą współpracujących. Jeśli jakiś z nich ulegnie uszkodzeniu, wprawiony kierowca jest w stanie wyczuć to podczas prowadzenia samochodu. Sterowność takiego samochodu staje się znacznie gorsza, a z okolic kół zaczynają wydobywać się charakterystyczne dźwięki. Do awarii układu zawieszenia dochodzi nie tylko podczas najechania z dużą prędkością na przeszkodę, ale również podczas codziennej eksploatacji samochodu.

Częste przyczyny awarii układu zawieszenia. Przedstawiamy ich listę.

Oto najczęstsze przyczyny awarii układu zawieszenia:

  • codzienne pokonywanie progów zwalniających,
  • najeżdżanie na zaniżone studzienki kanalizacyjne,
  • przejazdy przez nierówne tory kolejowe,
  • wpadnięcie w dziurę wybitą w asfalcie.

Usterki w zawieszeniu auta. Na czym polegają? Czy ich naprawa jest droga?

Usterki w zawieszeniu auta. Na czym polegają? Czy ich naprawa jest droga?

Te wszystkie zdarzenia drogowe przyczyniają się do powstawania usterek w zawieszeniu samochodu. Dodatkowo żrący wpływ soli znajdującej się na ulicach zimą oraz wody po opadach sprawiają, że Twoje zawieszenie z czasem ulega mniejszej lub większej awarii. Aby uniknąć poważniejszych napraw, warto co jakiś czas skontrolować stan naszego zawieszenia i dokonać drobnej naprawy. Najczęstszą usterką są wybite sworznie, gdyż jest to element, który ciągle pracuje podczas jazdy. Jeśli często pokonujesz trasy z nierównymi jezdniami, element łączący wahacz ze zwrotnicą ulega uszkodzeniu. Nie jest to droga część, natomiast w przypadku zaniedbania jej naprawy możesz uszkodzić wahacz, a także końcówki drążka kierowniczego. Jeśli zsumujesz ceny tych elementów ze sobą, naprawa układu zawieszenia może kosztować nas całkiem pokaźną sumę. Nie do końca jesteśmy w stanie uniknąć wybicia sworznia, oczywiście ostrożna jazda, omijanie nierówności oraz delikatne pokonywanie ich pozwoli na wydłużenie ich żywotności.

Amortyzatory samochodowe. Kiedy warto je wymienić? Co robić, gdy się zużyją?

Amortyzatory samochodowe. Kiedy warto je wymienić? Co robić, gdy się zużyją?
Amortyzatory samochodowe. Kiedy warto je wymienić? Co robić, gdy się zużyją?

Kolejnym elementem odpowiedzialnym za komfortową jazdę są amortyzatory samochodowe. Zużycie się amortyzatorów skutkuje gorszym prowadzeniem się samochodu i pokonywania nim nierówności. Kiedy mamy do czynienia z awarią amortyzatorów w naszym samochodzie możemy odczuć również różnicę w hamowaniu naszego pojazdu oraz odczuwać gorsze trzymanie się pojazdu drogi. Zużyte amortyzatory mają więc wymierny wpływ nie tylko na komfort poruszania się ale również na bezpieczeństwo znajdujących się w aucie osób. Aktualny stan zużycia amortyzatorów możemy sprawdzić w każdej stacji kontroli pojazdów, badanie takie wykonywanie jest także podczas standardowego, corocznego przeglądu samochodowego. Minimalna wartość jaka dopuszczana jest do poruszania się po drogach to 40%. Warto jednak wcześniej wymienić amortyzatory, a tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

Wymiana zawieszenia samochodowego. Gdzie szybko kupisz najlepsze części?

Wymiana zawieszenia samochodowego. Gdzie szybko kupisz najlepsze części?
Wymiana zawieszenia samochodowego. Gdzie szybko kupisz najlepsze części?

Niezależnie od potrzeby zakupu i wymiany części zawieszenia samochodowego, warto poświęcić chwilę i zamówić części przez Internet. Amortyzatory, wahacze, sworznie, łożyska to tylko niektóre elementy, które mogą być nam potrzebne do naprawy zawieszenia. Każdą z tych części znajdziemy na stronie internetowej GoRabbit.pl. Co ważne, samodzielny zakup elementów potrzebnych do naprawy pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, a także pozwoli na dokonanie wyboru firmy, na której najbardziej nam zależy. Zamawiając części w internecie otrzymujemy nie tylko możliwość ich zwrotu w przypadku złego dopasowania, ale również możliwość porównania jakości wielu producentów w jednym miejscu. Dzięki wygodnej i intuicyjnej wyszukiwarce z łatwością dopasujemy potrzebną nam część do marki i modelu posiadanego przez nas samochodu. Szeroki wachlarz oferowanych części przez firmę go Rabbit umożliwi nam zamówienie w jednym miejscu najlepszych części eksploatacyjnych, za które poniesiemy tylko jeden koszt przesyłki i które otrzymamy w krótkim czasie wprost pod drzwi naszego domu. Jeśli jednak wystąpi problem z zamówieniem, a także jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania odnośnie zamawianych części z łatwością możesz uzyskać fachową poradę. Specjaliści GoRabbit.pl z przyjemnością odpowiedzą na każde pytania, a także pomogą w wyborze odpowiednich części do Twojego samochodu.

7 komentarzy

  1. W ostatnim czasie bardzo modne stały się mobilne warsztaty samochodowe. Tak – do tego już doszło, że jak lekarz dojeżdża do chorego do domu, tak mechanik do auta podjedzie aby pomóc:) Usługa ful wypas!

  2. Naprawa auta kojarzy się z leczeniem choroby. Kiedy trafimy do specjalisty – ufamy mu bezgranicznie, zrobimy wszystko co nam zaleci aby tylko wyzdrowieć. Tak samo jest z autem – kiedy trafiamy do mechanika powierzamy w jego ręce naprawę tego wszystkiego co funkcjonuje nieprawidłowo. W każdej z tych profesji ważne aby trafić do ludzi kompetentnych, znających się na rzeczy. Życzę tego każdemu w takich sytuacjach!

  3. Progi zwalniające – największa zmora kierowców. Są takie dzielnice w Warszawie, gdzie co kilka metrów jest wysoki próg zwalniający. Ma się wrażenie, że ktoś miał mega interes w tym aby zamontować taką ilość progów. Smutne i przerażające, że nikt się nie liczy z drugim człowiekiem. KASA najważniejsza!!!

  4. Dziś na rynku jest już wszystko,a mimo to często znalezienie najlepszego dla nas fachowca, któremu powierzymy naprawę auta graniczy z olbrzymim szczęściem. Dlatego warto bazować na poleceniach, opiniach, poradach… Wtedy jest szansa na znalezienie najlepszego z najlepszych rozwiązań.

  5. Wnętrza, w których znajdują się warsztaty samochodowe są już coraz częściej przygotowane i dostosowane nie tylko do napraw aut, ale również do przyjęcia klienta w klimacie estetycznym z możliwością poczęstunku kawy lub herbaty. I to może jest taki mały szczegół, jednak istotny, który zapada nam w pamięci. Powoli miejsca w starych garażach odchodzą do lamusa. Lecz jeśli pracują w nich dobrzy fachowcy, estetyka odchodzi na bok, najważniejszy jest efekt – dobrze zrobiona robota:)

  6. Współpraca z dobrym mechanikiem to podstawa. Jeśli jest specjalistą – podpowie nam jak rozwiązać problem, a przy tym nie płacić grubych pieniędzy. Zakup części przez internet pozwoli na zmniejszenie kosztu naprawy. A zadowolony klient przyprowadzi kolejnych. Taka prosta zasada rynkowa!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code