Otwórz zamknięte drzwi samochodowe

Otwórz zamknięte drzwi samochodowe

Jeśli kiedykolwiek zamknęłaś kluczyki w samochodzie, wiesz, jakie to może być frustrujące. Zakładając, że zdecydowałeś się nie ryzykować ukrycia dodatkowego zestawu kluczy w samochodzie, oto kilka wskazówek, jak otworzyć zamknięte drzwi samochodu. Otwarcie drzwi samochodu łomem spowoduje, że ludzie będą myśleć, że kradniesz swój samochód.

Jeśli masz tendencję do bycia nieobecnym i dość często zamykasz kluczyki w samochodzie, możesz ulec pokusie, aby ukryć dodatkowy kluczyk gdzieś w samochodzie. Jeśli nie jesteś bardzo sprytny co do miejsca jego ukrycia, możesz zaprosić kogoś do kradzieży samochodu lub jego zawartości. Te małe magnetyczne pudełka, które przyklejają się do metalowej powierzchni nadwozia lub ramy są tutaj najlepszymi zakładami, ale upewnij się, że umieścisz swoje pudełko w niejasnym i trudnodostępnym miejscu, gdzie nie będzie mogło się obluzować i wypadnąć. Bądź pomysłowy! Trochę trudniej dotrzeć do tego dodatkowego kluczyka jest lepsze niż łatwe oddanie samochodu. I nie chowaj nim swojego dodatkowego klucza do domu. Nie chcesz oddać wszystkiego, prawda?

Jeszcze lepiej, zrób zapasowy klucz i trzymaj go w torebce lub portfelu. Zamiast chować go w samochodzie, będziesz go miał przy sobie, chyba że zostawisz portfel lub torebkę również w samochodzie.

Otwieranie zamkniętych drzwi samochodu

Ustalenie najlepszego sposobu otwierania zablokowanych drzwi samochodowych zależy od narzędzi, którymi dysponujesz, a także od typu pojazdu, którym dysponujesz – w szczególności od typu zamków zamontowanych w Twoim samochodzie.

Jeśli posiadasz stare zamki drzwiowe z małymi przyciskami na parapecie, powinieneś mieć możliwość odblokowania drzwi za pomocą drucianego wieszaka. W tym celu należy wyprostować wieszak i wygiąć jego koniec w mały haczyk. Włóż go pomiędzy gumową listwę i boczne okno, a następnie ostrożnie zahacz o przycisk drzwi i pociągnij go do góry. Wchodzisz w to!

Jeśli masz gładkie guziki, możesz spróbować zahaczyć je techniką wieszaka, ale większość odmówi ich zahaczenia. Inną metodą jest użycie ogranicznika drzwi (lub klina) i długiego metalowego pręta. Następnie, podejmujesz to samo podejście, wkładając klin w górnej części drzwi, aby zrobić otwór. Umieść pręt w otworze i użyj go do wciśnięcia przycisku odblokowującego w samochodzie.

W każdym z tych przypadków będziesz potrzebował odpowiedniego sprzętu pod ręką, jeśli zamkniesz kluczyki w samochodzie.

Niestety, jeśli Twój pojazd posiada zamki drzwiowe, które są wpuszczone w klamkę wewnętrzną, skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Jeśli zdarzy Ci się zablokować się w samochodzie, gdy masz otwarty bagażnik, być może uda Ci się odsunąć tylne siedzenie z drogi i uzyskać dostęp do tylnej części samochodu (lub możesz schować dodatkowy kluczyk do zapłonu w bagażniku lub zestawie wyposażenia samochodu awaryjnego albo skrzynce narzędziowej).

Elektroniczne otwieracze drzwi samochodowych

Na szczęście wiele nowych pojazdów jest wyposażonych w elektroniczne mechanizmy do otwierania drzwi lub „cyfrowe klucze”, które nie pozwalają na zamykanie drzwi za pomocą kluczy w pojeździe. Minusem jest to, że jeśli zgubisz gadżet, może to zająć dni i setki dolarów, aby go wymienić, a prawdopodobnie trzeba będzie mieć pojazd odholowany do dealera, który będzie zamówić nowy klucz.

Jeśli Twój pojazd ma elektroniczny otwieracz drzwi, może być w stanie otworzyć drzwi, ale jeśli zgubiłeś otwieracz na zewnątrz pojazdu, zapłon może nie uruchomić się bez niego. Niektóre pojazdy mają do tego celu wyłączniki awaryjne, więc dowiedz się, czy byłbyś w stanie uruchomić swój pojazd bez otwieracza i zlokalizuj wyłącznik awaryjny teraz, jeśli takowy istnieje.

Jeśli zamykasz kluczyki w samochodzie i potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zadzwoń po pomoc drogową i zapytaj, czy będą w stanie otworzyć drzwi. Jeśli nie, poproś ich o wysłanie lokalnego ślusarza. Dobra wiadomość jest taka, że każdy kluczyk samochodowy jest zakodowany przez producenta samochodu, a jeśli masz numer kodu kluczyka i osobistą identyfikację, to ślusarz może zrobić Ci nowy kluczyk. Zapisz numer kodu klucza i zostaw go tam, gdzie ktoś w domu może Ci go odczytać w nagłym wypadku.

Może być potrzebny numer VIN (numer identyfikacyjny pojazdu). Zwykle znajduje się on na panelu na desce rozdzielczej nad kierownicą. Powinien on być widoczny z zewnątrz pojazdu. Niestety, czasami znajduje się on wewnątrz panelu drzwi, co nie pomoże, jeśli zamkniesz kluczyki w samochodzie. Jeśli możesz dostać się do swoich dokumentów ubezpieczeniowych lub agenta ubezpieczeniowego (masz go na szybkim wybieraniu?), Twój VIN znajduje się na każdej stronie polisy.

Kluczyki samochodowe mają być jedyne w swoim rodzaju, ale pomocne jest, jeśli znasz rok produkcji samochodu, markę i model. Na przykład Chevrolet Nova z 1975 roku lub Chrysler Sebring z 2015 roku.

Oprócz oczywistych pomocników -AAA i innych przydrożnych programów awaryjnych – możesz zwrócić się do swojego lokalnego dealera. Jeśli na przykład prowadzisz Chryslera, a w pobliżu znajduje się dealer Chryslera, prawdopodobnie możesz poprosić go o dostarczenie klucza awaryjnego, który odblokuje drzwi i bagażnik. Te kluczyki nie umożliwią Ci prowadzenia samochodu. Bądź jednak przygotowany na okazanie dowodu własności. Jeśli pożyczyłeś samochód swojego wuja na ten dzień, dilerzy nie będą zbyt chętni do pomocy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code